eustaquio.rmz
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 173
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Pią 11:24, 07 Mar 2008 Temat postu: Utrzyjcie nosa chińskiemu reżimowi w trakcie olimpiady!!! :) |
|
|
Za stroną ratujtybet.org:
Pokrzyżuj plany chińskiemu reżimowi, weź udział w globalnej manifestacji dla praw człowieka!
Zachęcamy cię do przyłączenia się do TheColorOrange.net, aby pokazać Chinom, że jest wielu ludzi, którzy podczas Olimpiady w sierpniu 2008 roku będą przypatrywać się łamaniu praw człowieka w Chinach.
Ta idea jest prosta i wyszukana jednocześnie:
Używając czegoś w pomarańczowym kolorze podczas Olimpiady, zarówno w Chinach i poza Chinami, wysyłasz sygnał światu, że coś w Chinach dzieje się źle, nie tak, jak powinno. To może być cokolwiek, pomarańczowa czapka, torba na aparat, krawat, długopis, papier, sukienka, garnitur, torba itp.
Nawet obieranie pomarańczy może być wyrażeniem stanowiska.
Żaden ruch polityczny lub religijny nie może zastrzec sobie prawa do tej akcji. Uczestnicząc w tym projekcie, wspierasz walkę o prawa człowieka w Chinach.
Chiński rząd chce przedstawić miliardowi telewidzów na całym świecie doskonałą olimpiadę, aby promować chińskie społeczeństwo jako nowoczesne i wydajne, i zrobi wszystko, aby uniknąć krytyki w telewizji.
Ale używając pomarańczowego koloru, możemy złamać surową cenzurę i nieco przyćmić radość reżimowi. W tym samym czasie miliony represjonowanych Chińczyków uzyska głos w czasie Olimpiady w 2008.
Olimpijski statut wymaga: „przestrzegania uniwersalnych zasad etycznych” i promowania „pokojowego społeczeństwa, które szanuje ludzką godność”.Nikt nie może przyznać, że chiński reżim przestrzega tych zasad.
Przeciwnie, użycie pomarańczowego koloru będzie wyrażeniem etycznego i apolitycznego stanowiska, które jest w istocie w głębokiej harmonii z fundamentalnymi zasadami olimpijskimi.
Ten ruch może odnieść sukces jedynie jeśli wielu ludzi będzie świadomych znaczenia pomarańczowego koloru. Normalnie zrealizowanie tego pomysłu wymagałoby reklamy i budżetu rzędu miliona dolarów, którego nie mamy.
Możemy za to mieć ciebie . Jeśli ty i miliony innych pomożecie przekazać tę ideę, razem możemy stworzyć efekt motyla i wysłać pomarańczowy wiatr nad Chinami.
– Wyślij ten email wszystkim na twojej liście mailowej.
Wejdź na stronę: [link widoczny dla zalogowanych] i wpisz się na listę mailową, by otrzymywać aktualizacje o działaniach.
Powiadom stronę o swoich działaniach lub pomysłach z użyciem pomarańczowego koloru tak, abyśmy mogli przekazywać ideę dalej i zainspirować innych.
– Wymyśl, jak można kreatywnie wykorzystać pomarańczowy kolor w związku z wydarzeniami olimpijskimi. Jeśli uprawiasz jakiś sport lub jesteś członkiem stowarzyszenia wspierającego walkę o prawa człowieka, możesz zachęcić ich do wykorzystania pomarańczowego koloru i publicznego wsparcia w kampanii.
– Holenderska drużyna olimpijska naturalnie „weszła” w tę ideę z powodu pomarańczowego koloru. A co z twoimi bohaterami olimpijskimi? Czy są bohaterami tylko jeśli chodzi o sport?
Wyobraź sobie, że zdobywca złotego medalu w Chinach wyciera pot pomarańczową chusteczką…
Duński rzeźbiarz Jens Galschiot zainicjował ruch „Pomarańczowego Koloru”. Artysta jest daleki od religijnego i politycznego zaangażowania, ale często angażuje się w globalne akcje artystyczne, aby promować humanizm, między innymi współpracował z ruchem demokratycznym w Chinach.
Idea „Pomarańczowego Koloru” została zainspirowana słowami malarza Kandinsky'ego, który powiedział, że kolor pomarańczowy jest w istocie kolorem czerwonym, bardziej humanistycznym poprzez dodanie do niego żółtego. Chiński kolor to czerwony, więc może możemy wesprzeć humanistyczne siły w kraju przez promowanie pomarańczowego.
Kolor ten został wybrany również ze względu na kolor więziennych mundurów w Guantanamo i szat mnichów w Tybecie i Birmie itd.
Mamy nadzieję, że wiele osób i organizacji wesprze ten ruch i użyje pomarańczowego koloru.
[link widoczny dla zalogowanych]
Tłumaczyła:
Natasza Rembielińska
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez eustaquio.rmz dnia Pią 14:29, 07 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz
|
|